nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Weronika Gurdek

|

MGN 01/2009

dodane 12.12.2008 11:39

Nie śpiewały – darły sie wniebogłosy

Pierwsi członkowie „Arki Noego” o zespole i o sobie

Majka Friedrich dziś najchętniej fotografuje „Arkę” podczas koncertu   Majka Friedrich dziś najchętniej fotografuje „Arkę” podczas koncertu
HENRYK PRZONDZIONO/Zdjęcie w kółku - Archiwum zespołu
MAJKA FRIEDRICH
studentka I roku kulturoznawstwa: – Byłam w IV klasie podstawówki, gdy tata powiedział, że wymyślił piosenkę, którą będą śpiewały dzieci. Było to dla mnie dziwne. Tata ma piosenkę dla dzieci?!

Ale kiedy potem powiedział, że będziemy nagrywać w studiu do mikrofonu, że będziemy miały słuchawki, to zaczęłam się bać. – Tato, tylko ja nie chcę śpiewać żadnej piosenki sama! – prosiłam. – Ależ oczywiście, jak nie chcesz, to nie, ale jak będziesz miała ochotę, to powiedz. No i nie miałam ochoty. Aż do nagrania „Przebaczone winy, darowane długi”.

Z czasem bardzo polubiłam śpiewanie – bo coraz bardziej podobały mi się piosenki. Na nagrania pojechałyśmy z moimi siostrami Wiktorią i Różą do Warszawy. Z tatą do pracy – supersprawa! Pamiętam, że w studiu wszystko mi się podobało. Takie nietypowe miejsce: reżyserka, tyle guzików! Fascynowało mnie to, że Edek Sosulski, nasz realizator, potrafił to obsługiwać. Ale najlepsze było to, że spotykaliśmy się z dzieciakami, które bardzo lubię.

Mogliśmy spać wszyscy razem w jednej salce, na małych materacach. Cały dzień mogliśmy się bawić, a tylko czasem nas wołano, żeby coś tam nagrać. Z „Arką” przeżyłam superprzygodę, nagrałam tyle piosenek i płyt, byłam w tylu fantastycznych miejscach, spotkałam się z papieżem Janem Pawłem II, uczestniczyłam w takich wydarzeniach, jak zamknięcie drzwi w Bazylice św. Piotra w Rzymie na koniec Roku Jubileuszowego.

Ważne jest dla mnie też to, że ten zespół dla wielu ludzi był znakiem miłości, nawet dla niewierzących. I ja brałam w tym udział. „Arka” pokazywała, jak ważna jest rodzina, bycie razem, jak ważne są dzieci, że może być ich dużo, a do tego jedna mama i jeden tata! Najbardziej niesamowite dla mnie jest to, że Pan Bóg mnie do tego wybrał. Bardzo Mu za to dziękuję!

« 2 3 4 5 6 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

  • 1
    maryniakopec
    ostatnia aktywność: 07.01.2020
    łączna liczba komentarzy: 36
  • 2
    gr3
  • 3
    wojas004
    ostatnia aktywność: 15.09.2019
    łączna liczba komentarzy: 113
  • 4
    minialo
    ostatnia aktywność: 21.11.2019
    łączna liczba komentarzy: 17
  • 5
    gkostka
    ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione