nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Weronika Gurdek

|

MGN 01/2009

dodane 12.12.2008 11:39

Nie śpiewały – darły sie wniebogłosy

Pierwsi członkowie „Arki Noego” o zespole i o sobie

Kaja Chmiel dziś jest wokalistką zespołu „Sunguest”   Kaja Chmiel dziś jest wokalistką zespołu „Sunguest”
WERONIKA GURDEK/Zdjęcie w kółku - Archiwum zespołu
KAJA CHMIEL
studentka II roku wokalistyki: – Od dziecka wyjeżdżałam z moją mamą, która jest perkusistką, na różne koncerty, trasy koncertowe.

To było dla mnie normalne. Więc kiedy pewnego razu mama powiedziała, że jedziemy kręcić teledysk, bo wujek „Lica”, zakłada zespół, w którym będą śpiewać dzieci, nie było w tym nic dziwnego. Były to głównie dzieci muzyków z 2Tm 2,3, więc roboczo mówiliśmy „mały Tymoteusz”.

Nazwa „Arka Noego” pojawiła się później. Ten zespół powstawał bardzo spontanicznie. Miała powstać tylko jedna piosenka dla Papieża, a wszystko potoczyło się inaczej... Nie byłam nawet do końca świadoma tego, co się dzieje. Była fajna zabawa i chciałam w tym uczestniczyć. Na pierwszej płycie miałam dwa solowe utwory „A gu gu” i „Sieje Je”. Lubiłam śpiewać, więc występowanie sprawiało mi przyjemność.

Dzieci w „Arce”, nie wyłączając mnie, często nie miały do końca świadomości, że jest jakaś wielka scena, mnóstwo ludzi, że ktoś na nas patrzy. My po prostu śpiewaliśmy.

Oczywiście wiedziałam, o czym śpiewam. Rozumiałam to wszystko po swojemu. „Arka” dodała do mojego dzieciństwa jeszcze to, co uwielbiam, czyli podróżowanie. Lubię pakować się szybko i jechać na drugi koniec Polski.

Z „Arką” tak było. Na dodatek jako dzieci mieliśmy szalone pomysły. Pamiętam, gdy z Dominikiem ścigaliśmy się wózkami bagażowymi po korytarzach jakiegoś wielkiego hotelu.

Nasi opiekunowie mieli pełne ręce roboty (śmiech). To była codzienność w „Arce”. Nikt nigdy nie wiedział, co się wydarzy.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione