nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 24.08.2006 15:58

BIBLIJNE KARTKI

Nasza redakcja otrzymała kartki nie tylko od wypoczętych czytelników, ale także od bohaterów biblijnych. Spróbuj ich rozpoznać, sprawdź swoją wiedzę. Miłej zabawy, a kartkę też możesz nam wysłać. Albo maila, jak wolisz.

1. Serdeczne pozdrowienia z Jerycha zasyła celnik bardzo niskiego wzrostu. Pobożni mną pogardzali, ale Jezus, gdy ujrzał mnie na drzewie, wprosił się na kolację, po której zupełnie zmieniłem swoje życie. Ostrożne wchodźcie na drzewa i zapraszajcie gości na uczty!

Wasz ..........................


2. Z samego dna moich cierpień pozdrawiam Was i napominam, byście nigdy nie tracili nadziei, zawsze Boga wielbili i wierzyli, że zły los się odwróci. Skoro tak łatwo i miło bierze się dobro z rąk Boga, to dlaczego protestować przeciwko kłopotom?

Wasz ............................


3. Hej, Internauci! Korzystajcie z uroków jesieni. Za panowania króla Achaba przepowiedział Bóg moimi ustami wielką suszę. Dopiero na górze Karmel wymodliłem u Boga deszcz! Nie siedźcie tyle przy komputerze! Pozdrawiam .

Prorok ..........................


4. Zakochałem się! Chyba napiszę do „Darmowych korepetycji”! Ona to piękna Dalila, Filistynka. Wciąż prosi, bym wyjawił tajemnicę mojej nadludzkiej siły. Dzisiaj urządza dla mnie ucztę! Pozdrawiam serdecznie!

Zakochany .....................


5. Dziewczyny! Nie dajcie sobie wmówić, że dbanie o urodę to tylko próżność. Król Persji wybrał mnie na żonę i mogłam dzięki urodzie uratować naród żydowski przed zagładą. Idę do kosmetyczki, pozdrawiam.

Piękna ................................


6. Rozgadane dzieci, wrzeszczącą młodzież, gadatliwych nauczycieli, piszących bez końca dziennikarzy pozdrawia milczący święty, dobrze Wam znany cieśla

.................................. z Nazaretu


7. Pozdrawiam wszystkich porządkujących wakacyjne zdjęcia. Ja zdobyłam zdjęcie Chrystusa dzięki chustce, którą wytarłam twarz Pana Jezusa oraz dzięki odwadze, której i Wam życzę.

Święta ............................


8.Jedzcie jabłka, jedzcie owoce, gdyż to samo zdrowie, ale nigdy nie zrywajcie przymierza z Bogiem. Pozdrawiają Was ci, którzy musieli się wyprowadzić z Raju

............ i ......................


9. Miłośników wody, żeglowania i wędkowania pozdrawia ten, który spędził trzy dni w brzuchu wielkiej ryby , aż zrozumiał Boże Miłosierdzie

.........................................


10. Nie proście bez końca o pieniądze. Ja byłem celnikiem i miałem ich wiele, aż ujrzałem Jezusa, poszedłem za Nim i zostałem Apostołem. Chyba po wakacjach nie macie złudzeń, co jest najważniejsze.

Święty .......................................
Odpowiedzi na następnej stronie« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..