nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

Dzieci z Bielic i Malerzowic

dodane 02.08.2012 11:16

Dzieci z Bielic i Malerzowic

Drogi „ Mały Gościu Niedzielny”

To my dzieci z parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bielicach i Św. Wawrzyńca z Malerzowic, diecezji Opolskiej, prezentujemy nasze smoczki, które zawieszamy na specjalnej linii życia” naszego kościoła, gdy któreś z nas przyniesie smoczek i ogłosi wszystkim obecnym w kościele „Imię dziecka, które bierzemy w opiekę modlitewną na dziewięć miesięcy, aby szczęśliwie się narodziło, było kochane i wychowywane przez swoich rodziców.

Otrzymane obrazki naklejamy na naszą „ Linię życia” i poznajemy miłe i dowcipne myślowe rozmowy naszego dziecka ze swoją Mamą i rodzeństwem o swojej sytuacji pod sercem mamy, a tym samym uświadamiamy sobie jak to było z nami, gdyśmy leżały na wątrobie Mamy i byłyśmy ciężarem dla Niej. Ale więcej sami trudziliśmy się ucząc się wszystkiego, ale i tego czego uczyła nas nasza Mama swoja miłością serca, pod którym wzrastaliśmy.

Codziennie modlimy się na Różańcu za te dzieci, zagrożone zabiciem, i odmawiamy specjalna modlitwę. W kościele Św. Wawrzyńca jest już 15 smoczków, na około 30 dzieci naszej miejscowości ; a w Bielicach 26 smoczków na około 60 dzieci. Smoczki zachowamy w parafii na przypominanie o modlitwie, a zdjęcie na pamiątkę wysyłamy.

Bóg zapiać za ten śmiały program i naukę z niego płynącą. płynącą. Bielice, 28. 10. 2008 r.
Dzieci z Bielic i Malerzowic

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..