nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

KAI/p

dodane 16.09.2011 11:59

Polski pielgrzym w Parlamencie Europejskim


Posłowie Grupy Św. Jakuba przyjęli w Parlamencie Europejskim w Strasburgu polskiego pielgrzyma, Wojciecha Jakowca, który idzie z Fatimy do Asyżu.

Na dziedzińcu budynku Parlamentu Europejskiego w Strasburgu oczekiwali posłowie: Konrad Szymański z Polski, Francisco Millán Mon z Hiszpanii, Mario Mauro z Włoch, Tune Kelam z Estonii i Miroslav Mikolášik ze Słowacji.

Bezpośrednio przed głosowaniami na sali plenarnej w Strasburgu posłanie pielgrzyma przedstawiono Parlamentowi. - Osobiste poświęcenie w imię pokoju i cywilizacji życia powinno być pamiętane szczególnie w świecie polityki - mówił Szymański.

W tym samym czasie z Fatimy, Jerozolimy i Moskwy idzie trzech pielgrzymów z przesłaniem pokoju, jakie ma być wręczone Benedyktowi XVI na spotkaniu w Asyżu 27 października. Jest to piesza pielgrzymka trzech osób z Polski w intencji pokoju na świecie, wiodąca do Asyżu z różnych stron świata: Romana z Jerozolimy, Dominika z Moskwy i Wojciecha z Fatimy. Przesłanie tego niezwykłego przedsięwzięcia związane jest m.in. z 25. rocznicą spotkania bł. Jana Pawła II z przywódcami wszystkich religii, jakie miało miejsce w Asyżu w 1986 r.

Pątnicy mają cztery miesiące, aby dojść do Asyżu. Każdy z nich ma do pokonania ponad 3000 kilometrów.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione