nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

PAP/p

dodane 16.09.2011 11:58

Skoki na odległość 250 m


Ukończone w czwartek poprawki konstrukcyjne na obiekcie mamucim w norweskim Vikersundzie mają pozwolić oddawać skoki na odległość ponad 250 m. Tego dnia rozpoczęła się sprzedaż biletów na mistrzostwa świata w lotach, które odbędą się tu w przyszłym roku w dniach 23-26 lutego.

Pierwsze bilety sprzedawał osobiście rekordzista obiektu i świata Johan Remen Evensen, który w lutym podczas zawodów Pucharu Świata i jednocześnie tzw. "próbnych mistrzostw świata" uzyskał odległość 246,5 m. Po konkursie na świeżo oddanej do użytku skoczni jej konstruktorzy zdecydowali się przeprowadzić dodatkowe modyfikacje.

"Ostatnie poprawki sprawią, że można będzie uzyskać odległość o 5-6 metrów dłuższą, ponieważ dzięki nowemu kątowi zeskoku lot będzie trwał nieco dłużej. Oznacza to prawie pewne przekroczenie magicznej granicy 250 metrów. Prawdę mówiąc wolałbym, aby nie przeprowadzano zmian tu, gdzie skoczyłem najdalej. Z drugiej strony nie mogę się już doczekać pierwszego skoku, ale przyznam, że liczba oznaczająca ćwierć kilometra trochę mnie paraliżuje" - powiedział Evensen.
« 1 »