nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

PAP/a

dodane 15.09.2011 09:03

12 tys. euro w żołądku


Jeden z pasażerów zatrzymanego do rutynowej kontroli pojazdu połknął diament o wartości 12 tys. euro, który kilka godzin wcześniej ukradł w mieście Marbella na południu Hiszpanii - podał w środę hiszpański dziennik "ABC".

Policjanci w pobliżu Marbelli zatrzymali samochód, którym podróżowało czterech mężczyzn. Po sprawdzeniu ich dokumentów okazało się, że mają oni na koncie wyroki za kradzieże i rozboje. To skłoniło policjantów do przeprowadzenia dokładnej rewizji pojazdu.

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli wartościowe przedmioty pochowane w różnych częściach auta. Lista łupów prawie w całości pokrywała się z zawartością torebki skradzionej kilka godzin wcześniej dwóm brytyjskim turystkom w jednej z restauracji w Marbelli na andaluzyjskiej Costa del Sol. Były wśród nich m.in. pieniądze, biżuteria i telefon komórkowy. Brakowało tylko drogocennego diamentu.

Jeden z policjantów przypomniał sobie, że w czasie kontroli pasażer pojazdu zbliżył rękę do ust, jakby coś połykał. Skierowano go więc na badania radiologiczne, które wykazały, że wart 12 tys. euro kamień znajduje się w jego żołądku.
« 1 »