nasze media MGN 07/2024

PAP

dodane 19.08.2011 10:27

Kubica na torze nie w tym sezonie


Rehabilitacja Roberta Kubicy przebiega prawidłowo, ale jego powrót na tor jeszcze w tym sezonie, jest mało prawdopodobny - przyznał w wywiadzie dla jednego z portali internetowych właściciel zespołu Formuły 1 Lotus Renault Gerard Lopez.

"Sądzę, że rehabilitacja Kubicy przebiega bez zakłóceń; takie informacje otrzymujemy od zespołu medycznego. Roberta czeka ciężka walka o powrót do zdrowia, tym bardziej, że nie był to jego pierwszy, ciężki wypadek. Wiemy, że mentalnie jest on bardzo mocny, ale na szybkość procesu powrotu do zdrowia nie ma wpływu" - powiedział Lopez.

6 lutego Kubica uległ wypadkowi w rajdzie w Ligurii. Doznał ciężkich obrażeń, groziła mu nawet amputacja dłoni. Przeszedł cztery operacje ręki, łokcia i nogi. W zespole Lotus Renault zastąpił go Niemiec Nick Heidfeld. Polak opuścił szpital 23 kwietnia, po 76 dniach pobytu. Aktualnie przechodzi rehabilitację.

W lipcu menedżer polskiego kierowcy Daniele Morelli zapowiadał, że prawdopodobnie wróci on na tor jeszcze w tym roku, ostatnio się jednak z tej deklaracji wycofał.
« 1 »