nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

PAP/a

dodane 12.08.2011 10:19

Atrakcje dla dzieci w Świątyni Opatrzności Bożej


Od 15 sierpnia na terenie kompleksu Centrum Opatrzności Bożej, dzieci będą mogły odbywać pełną przygód "podróż" do czterech miast, które odegrały szczególną rolę w życiu papieża Jana Pawła II - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka Centrum Sylwia Kabała.

"Miasta Papieskie to ciekawe i kolorowe miejsce, zbudowane z wielkoformatowych zdjęć i grafik tworzących scenografię czterech stacji: Wadowic, Krakowa, Rzymu i Warszawy, umiejscowionych w przestrzeni przy wejściu do Panteonu Wielkich Polaków. Bawiąc się w różnego rodzaju quizy, łamigłówki i układanki prowadzone przez specjalnie przygotowanych edukatorów, dzieci nie tylko zobaczą miejsca ważne w życiu papieża Polaka, ale również fizycznie się w nich znajdą, będą mogli ich dotknąć" - wyjaśniła Kabała.

Dodała, że w czasie tej podróży dzieci poznają ważne fakty z biografii Jana Pawła II, ale również - w szerszym kontekście - historię miejsc takich jak: plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza czy Zamek Królewski w Warszawie.

Organizatorzy tego przedsięwzięcia do wspólnej zabawy zapraszają dzieci ze szkół podstawowych (grupy zorganizowane) wraz z opiekunami. Grupy można zgłaszać pod numerem telefonu: +48 883 343 040 lub mailowo: panteon@centrumopatrznosci.pl.

Rzeczniczka dodała, że Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, znajdujące się przy Centrum, przygotowuje też specjalną ścieżkę edukacyjną dla dzieci w dolnym kościele Świątyni Opatrzności Bożej.

Poinformowała również, że teren wokół Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie został już uporządkowany i przystosowany do przyjmowania turystów i pielgrzymów. Znajdują się tu m.in. parkingi dla samochodów osobowych, busów oraz specjalnie przygotowane miejsce do parkowania dla autokarów (wjazd bramą nr 2 od ul. Prymasa Hlonda).

Ponadto - jak zaznaczyła Kabała - teren wokół świątyni został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych tak, aby każdy mógł bezproblemowo zwiedzić Panteon Wielkich Polaków oraz pomodlić się przed relikwiami bł. Jana Pawła II i bł. Jerzego Popiełuszki. Możliwy jest podjazd pod sam budynek Instytutu Papieża Jana Pawła II, w którym znajduje się recepcja, a specjalne pochylnie umożliwiają osobom niepełnosprawnym komfortowe zwiedzanie dolnej części Świątyni Opatrzności Bożej.

Do Centrum Opatrzności Bożej można też wygodnie dojechać komunikacją miejską - autobusami: nr 217 (od stacji metra Wilanowska) i nr 422 (z Bemowa przez Centrum.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione