nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

PAP

dodane 09.08.2011 09:47

Jechał autostradą na... nartorolkach


Reprezentant Norwegii w biegach narciarskich Tomas Northug, brat wielokrotnego mistrza olimpijskiego i świata Pettera, został zatrzymany przez niemiecką policję za jazdę autostradą na...nartorolkach.
Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend niedaleko Oberhofu, gdzie norweska kadra przebywała na zgrupowaniu. Trzej biegacze, m.in. bracia Northugowie, wracali z treningu, gdy na autostradzie zabrakło im benzyny. Najmłodszy z nich, Tomas, został wysłany po paliwo. By było szybciej pojechał na nartorolkach.

W tym samym czasie niemiecka policja została zaalarmowana przez kierowców o "dziwnym człowieku szybko poruszającym się wzdłuż autostrady" i stojącym na poboczu drogi samochodzie. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, akurat z pełnym kanistrem w ręce wracał Northug.
Sportowiec tłumaczył, że zdecydował się na jazdę na nartorolkach, bo nawierzchnia drogi była wyjątkowo dobra. Nie uniknął jednak mandatu w wysokości 10 euro nałożonego także za to, że był bez kasku. Zaskoczeni całą sytuacją policjanci zrobili mu zdjęcie, które później zrobiło furorę w lokalnych gazetach.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione