nasze media MGN 07/2024

PAP/a

dodane 08.08.2011 16:12

Real Madryt podpisał kontrakt z...siedmiolatkiem


Real Madryt będzie miał swojego Leo. Hiszpański klub piłkarski podpisał umowę z... siedmioletnim Argentyńczykiem Leonelem Angelem Coirą. Malec stwierdził, że jego idolem jest gwiazdor Barcelony Lionel Messi.

Rzecznik prasowy Królewskich Juan Tapiador przyznał, że 6 września Coira (od trzech lat mieszka w Hiszpanii) rozpocznie treningi w Madrycie, z grupą graczy starszych od siebie o rok i dwa adeptów futbolu. Jednocześnie zaprzeczył informacjom argentyńskiej gazety "Ole", jakoby mały Leo był najmłodszym zawodnikiem w historii, z którym Real parafował kontrakt. Nie podał jednak nazwiska i wieku piłkarza młodszego od niego.

W umowie z Coirą (jego sprawami zajmuje się ojciec Miguel) nie ma żadnych zapisów dotyczących finansów.

Na łamach tego samego dziennika Coira (nigdy nie grał w "prawdziwym" meczu, z udziałem 11-osobowych drużyn) wyjaśnił, że jego idolem jest Argentyńczyk Leo Messi i podobnie jak on woli podawać piłkę kolegom niż samemu strzelać bramki.

Z opiekunami utalentowanego Coiry kontaktowali się również przedstawiciele innego zespołu z hiszpańskiego stolicy - Atletico.

Kiedy Leo Messi w wieku 17 lat debiutował w Barcelonie, jego rodak miał zaledwie siedem miesięcy (urodził się 29 marca 2004 roku w Rauch, 270 km na południe od Buenos Aires).
« 1 »