nasze media MGN 07/2024

KAI/p

dodane 05.08.2011 10:00

Młodzi na Przystanku Jezus


Rozpoczął się festiwal muzyczny „Przystanek Woodstock”, na który do Kostrzyna przybyło już ponad 100 tys. osób. Ponad 500 młodych ewangelizatorów Przystanku Jezus jest gotowych do spotkania z rówieśnikami, którzy przyjechali na festiwal.

Młodym ewangelizatorom PJ pobłogosławił biskup zielonogórsko-gorzowski Stefan Regmunt na zakończenie Mszy św. rozesłania, której przewodniczył w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Biskupi i księża udzielali błogosławieństwa indywidualnie każdemu z ewangelizatorów wyruszających na Pole Woodstockowe. Do dyspozycji ludzi młodych jest ponad 200 osób duchownych: 60 księży, prawie 100 kleryków i ok. 50 sióstr zakonnych. Ewangelizatorami jest także około 300 osób świeckich.

Przystanek Jezus rozpoczął się 31 lipca i potrwa do 7 sierpnia, natomiast festiwal muzyczny „Przystanku Woodstock” zakończy się 6 sierpnia.

Od początku Przystanek Jezus sesje rekolekcyjne prowadzi pomysłodawca „Przystanku Jezus”, ordynariusz diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej bp Edward Dajczak, ówczesny bp pomocniczy diecezji zielonogórsko–gorzowskiej, na terenie której „Przystanki” są organizowane.

Ks. Artur Godnarski ze Wspólnoty św. Tymoteusza, odpowiedzialny za Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną, zapewnił, że w trakcie Przystanku Woodstock, będą obecni świeccy i duchowni ewangelizatorzy, którzy przez cały rok przygotowywali się do posługi ewangelizacyjnej.
« 1 »