nasze media MGN 07/2024

KAI

dodane 03.08.2011 11:06

Młodzi Portugalczycy służą w wakacje


W ciągu 2 lat liczba młodych Portugalczyków-wolontariuszy wzrosła o 400 proc. Prawie 1200 młodych spędza wakacje na bezinteresownej pracy we własnej ojczyźnie oraz na misjach.

W tym roku każdy z wolontariuszy poświęci co najmniej cztery tygodnie na letnią pracę na misjach w krajach języka portugalskiego w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Większość realizowanych przez młodych Portugalczyków podczas wakacji projektów prowadzonych jest w dziedzinie walki z ubóstwem, rozwoju infrastruktury, edukacji, służby zdrowia, kultury oraz ewangelizacji – informuje lizbońska Fundacja Ewangelizacji i Kultur.

Największa grupa – prawie 850 osób – rozpoczęła w lipcu prace wśród osób potrzebujących na terenie Portugalii, głównie starszych oraz dzieci. Pozostali wolontariusze spędzają wakacje pracując na misjach w Angoli, Mozambiku, Gwinei Bissau, Wyspach Zielonego Przylądka, Wyspach Św. Tomasza i Książęcej oraz w Brazylii i na Timorze Wschodnim.


Największy odsetek – 46 proc. – uczestników tegorocznych misji, organizowanych przez FEC, stanowią studenci oraz uczniowie szkół średnich. Z kolei 20 proc. młodych misjonarzy to osoby pracujące, które na czas realizacji wakacyjnego wolontariatu wzięły bezpłatny urlop.
« 1 »