nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

KAI/p

dodane 27.07.2011 11:14

Zakończył się obóz stypendystów


„Otwórz się! Na Bydgoszcz” – pod takim hasłem w Bydgoszczy od 15 do 26 lipca odbywał się obóz dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Miasto odwiedziło w sumie ok. 1300 osób.

Przez dziesięć dni uczestnicy w charakterystycznych żółtych koszulkach byli zakwaterowani w siedmiu obiektach na terenie Bydgoszczy. Było to już jedenaste ogólnopolskie formacyjne spotkanie stypendystów, w którego organizacji wzięło udział aż dwustu wolontariuszy.

Stypendyści przyjechali do Bydgoszczy 15 lipca, aby następnego dnia spotkać się na Mszy św. w katedrze i w ten sposób zainaugurować doroczne spotkanie. Biskup bydgoski Jan Tyrawa podkreślił, że dzięki Fundacji powołanej przed kilkunastu laty pod auspicjami Konferencji Episkopatu Polski można ofiarowywać stypendia dla ubogiej, ale bardzo zdolnej młodzieży. „W ramach fundacji ważnym zadaniem jest Dzień Papieski, ale i coroczne obozy. Najważniejsza jest inwestycja w człowieka. To podstawowy kapitał” – zaznaczył bp Tyrawa.

Stypendystów gościły wyższe uczelnie, które przygotowały specjalne wykłady i ćwiczenia. Odbył się także Dzień Sportu, Dzień Skupienia, obozowa wersja Dnia Papieskiego oraz koncert i dyskoteka.
Ciekawym wydarzeniem była całodniowa wycieczka do Torunia. Tam, dzięki uprzejmości władz zobaczyli m.in. Planetarium, Muzeum Podróżnika, Dom Artusa i Zamek Krzyżacki. W Bydgoszczy stypendyści zaprosili mieszkańców miasta na Stary Rynek, gdzie odbył się koncert zespołu De Press. Spotkanie zakończyła Eucharystia w bazylice.
« 1 »