nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

KAI/p

dodane 27.07.2011 11:13

O Jezusie na festiwalu techno


Młodzież z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej głosiła Dobrą Nowinę na festiwalu muzyki techno „Sun Rise”. Wszystko po to, aby ok. 30. tys. uczestników imprezy techno w Kołobrzegu mogło usłyszeć o Jezusie.

W piątek (22 lipca) młodzi przygotowali tzw. żywe pomniki. Stali na drodze prowadzącej na festiwalowe wydarzenia z żarówkami. Na nich zostały umieszczone napisy m.in.. „Masz prawo wiedzieć” lub „Jak myślisz dlaczego tu stoję?”. Wielu z uczestników „Sun Rise” zatrzymywało się przy nich i sami rozpoczynali rozmowę. W sobotę w tym samym miejscu jeździł na wrotkach „kurczak” oblepiony samoprzylepnymi karteczkami. Karteczki z cytatami z Pisma Świętego rozdawał on wśród uczestników festiwalu. Otrzymywali oni także wizytówki ludzika z klocków, z pytaniem: „Czy Tobie też
coś nie pasuje? Jezus może Cie poskładać!”.

W południe wszyscy gromadzili się na Mszy św. O godz. 15 rozpoczynali ewangelizację na festiwalu, która kończyła się ok. godz. 2 w nocy.

Ks. Rafał Jarosiewicz, który prowadził zaledwie kilkunastoosobową grupę ewangelizatorów przypomina dosyć znane świadectwo Leszka Dokowicza, pokazujące czym jest techno. – Ogromny wpływ tej muzyki na całego człowieka przekonuje, żeby iść w takie miejsca jak „Sun Rise” – tłumaczył kapłan. Uczestnikom festiwalu mówił, że modli się za nich, żeby im się nic nie stało.

Pomysłodawcą ewangelizacji na festiwalu „Sun Rise” był ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski, bp Edward Dajczak.

Kilkadziesiąt osób uczestniczących w ewangelizacji nadmorskiej codziennie było obecnych na ulicach miasta. Zapraszali na Msze święte, rozmawiali z mieszkańcami i gośćmi Kołobrzegu. Młodzi związani z diecezjalną Szkołą Nowej Ewangelizacji ewangelizowali uczestników festiwalu.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10