nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

KAI/a

dodane 18.07.2011 08:32

150-lecie objawień Królowej Tatr


Przekazanie relikwii z krwią bł. Jana Pawła II, uroczysta Msza św. na Polanie Rusinowej, której będzie przewodniczył 31 lipca kard. Stanisław Dziwisz – to główne punkty obchodów 150-lecia objawień Maryjnych na Wiktorówkach.

Msza św., której będzie przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz odbędzie się 31 lipca o godz. 11 na Polanie Rusinowej, gdzie krzyżuje się wiele szlaków tatrzańskich. Hierarcha odprawi Eucharystię przy ołtarzu polowym, zbudowanym specjalnie z tej okazji. – Zdarzyło nam się, tu na Wiktorówkach, żyć w wyjątkowych czasach. Mija już 150 lat od momentu, gdy w 1861 roku w okolicach Rusinowej Polany, małej Marysi objawiła się Matka Boża – mówi dominikanin o. Marcin Dąbkowicz, duszpasterz z Wiktorówek.

Na uroczystej Mszy św. metropolita krakowski przekaże dominikanom relikwie z krwią bł. Jana Pawła II. – Bardzo serdecznie zapraszamy na obchody Wielkiego Jubileuszu 150-lecia Objawienia Matki Bożej Jaworzyńskiej, Królowej Tatr – mówi o. Dąbkowicz. Zakonnik zwraca jeszcze uwagę na jeden ważny moment jubileuszu. 15 sierpnia o godz. 11.00 w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na Wiktorówkach, odbędzie się Msza św., której przewodniczyć będzie o. Krzysztof Popławski, prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów. Eucharystia będzie powiązana z instalacją relikwii św. Jacka.

W organizację jubileuszu objawień Maryjnych na Wiktorówkach włączyli – oprócz zakonników – władze podhalańskich gmin z Bukowiny Tatrzańskiej i Poronina. Wszelkie szczegóły obchodów jubileuszu można znaleźć na stronie internetowej: www.wiktorowki.dominikanie.pl.
« 1 »