nasze media Najnowszy numer MGN 01/2021

Radio Watykańskie

dodane 27.06.2011 09:34

Polonijne Spotkanie Młodych w Niemczech


„W Tobie jest źródło życia”. Pod takim hasłem w Ośrodku „Concordia” pod Herdorfem na zachodzie Niemiec odbywało się Polonijne Spotkanie Młodych. Na zlot z polskich misji katolickich w całych Niemczech przybyło w sumie ponad 2 tys. młodych oraz towarzyszący im rodzice i kapłani.

„Przybyli oni z różnych części Niemiec, z wszystkich landów. Grupy zaznaczyły swoją obecność transparentami, które stały się pięknym elementem dekoracyjnym całej doliny – powiedział Radiu Watykańskiemu s. Andrzeja z Concordii. – Tegorocznym gościem jest bp Antoni Długosz. On też dokonał poświęcenia krzyża, który stanął w dolinie „Concordii”. Przewodniczył Mszy koncelebrowanej przez wszystkich obecnych księży Polskich Misji w Niemczech i wygłosił homilię do bardzo licznie zebranych młodych, również do całych rodzin.

Całą dolinę pokryły kolorowe róże, które młodzi – jako symbol życia – złożyli pod krzyżem i przed pomnikiem bł. Janem Pawłem II. Przybył również do nas ks. Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego.


« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione