nasze media Najnowszy numer MGN 04/2019

Radio Watykańskie

dodane 27.06.2011 09:34

Polonijne Spotkanie Młodych w Niemczech


„W Tobie jest źródło życia”. Pod takim hasłem w Ośrodku „Concordia” pod Herdorfem na zachodzie Niemiec odbywało się Polonijne Spotkanie Młodych. Na zlot z polskich misji katolickich w całych Niemczech przybyło w sumie ponad 2 tys. młodych oraz towarzyszący im rodzice i kapłani.

„Przybyli oni z różnych części Niemiec, z wszystkich landów. Grupy zaznaczyły swoją obecność transparentami, które stały się pięknym elementem dekoracyjnym całej doliny – powiedział Radiu Watykańskiemu s. Andrzeja z Concordii. – Tegorocznym gościem jest bp Antoni Długosz. On też dokonał poświęcenia krzyża, który stanął w dolinie „Concordii”. Przewodniczył Mszy koncelebrowanej przez wszystkich obecnych księży Polskich Misji w Niemczech i wygłosił homilię do bardzo licznie zebranych młodych, również do całych rodzin.

Całą dolinę pokryły kolorowe róże, które młodzi – jako symbol życia – złożyli pod krzyżem i przed pomnikiem bł. Janem Pawłem II. Przybył również do nas ks. Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego.


« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Alex
 • 2
  Anonymous
 • 3
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 03.03.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 13.02.2019
  łączna liczba komentarzy: 25
 • 5
  gr3