Polonijne Spotkanie Młodych w Niemczech

Radio Watykańskie

publikacja 27.06.2011 09:34


„W Tobie jest źródło życia”. Pod takim hasłem w Ośrodku „Concordia” pod Herdorfem na zachodzie Niemiec odbywało się Polonijne Spotkanie Młodych. Na zlot z polskich misji katolickich w całych Niemczech przybyło w sumie ponad 2 tys. młodych oraz towarzyszący im rodzice i kapłani.

„Przybyli oni z różnych części Niemiec, z wszystkich landów. Grupy zaznaczyły swoją obecność transparentami, które stały się pięknym elementem dekoracyjnym całej doliny – powiedział Radiu Watykańskiemu s. Andrzeja z Concordii. – Tegorocznym gościem jest bp Antoni Długosz. On też dokonał poświęcenia krzyża, który stanął w dolinie „Concordii”. Przewodniczył Mszy koncelebrowanej przez wszystkich obecnych księży Polskich Misji w Niemczech i wygłosił homilię do bardzo licznie zebranych młodych, również do całych rodzin.

Całą dolinę pokryły kolorowe róże, które młodzi – jako symbol życia – złożyli pod krzyżem i przed pomnikiem bł. Janem Pawłem II. Przybył również do nas ks. Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego.