nasze media MGN 12/2020

jd, tvn24.pl

dodane 07.06.2011 09:50

Miedwiediew na magisterce Polki


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przyszedł na obronę pracy magisterskiej polskiej studentki moskiewskiego Instytutu Języka Rosyjskiego im. Puszkina.

Małgorzata Wojciechowska powiedziała TVN24, że była uprzedzona, że prezydent może przyjechać, ale nie zakładała, że się pojawi. - Nie chciałam się niepotrzebnie nakręcać - przyznała. Tymczasem Miedwiediew wszedł, przeprosił, że przeszkadza. Potem poprosił żebym kontynuowała i usiadł na moim miejscu - opowiada studentka. O nic nie pytał. - Usiadł, uśmiechnął się i chwilę posłuchał. Niestety musiał szybko iść na dalsze spotkania. Nie było nawet okazji uścisnąć dłoni - opowiada świeżo upieczona pani magister.

Polka studiowała w Instytucie Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego i do Moskwy wyjechała na stypendium. Jej praca magisterska poświęcona była tworzeniu specjalnych podręczników dla pracowników polskiej branży turystycznej.
Prezydent Miedwiediew odwiedził instytut Puszkina z okazji ustanowienia 6 czerwca Dniem Języka Rosyjskiego. Datę wybrano nieprzypadkowo - 6 czerwca to urodziny Puszkina, ojca języka rosyjskiego.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione