nasze media Mały Gość 04/2024

KAI/p

dodane 25.05.2011 09:34

Jezuici kontra dominikanie


Po raz pierwszy od wielu lat w finale turnieju „Clericus Cup” jezuici zmierzą się z dominikanami. Występująca po raz pierwszy w turnieju piłkarskim papieskich uczelni Wiecznego Miasta „Clericus Cup”, drużyna dominikańskiego Angelicum zmierzy się w finale, 28 maja o godz. 10.30 z drużyną jezuickiego Uniwersytetu Gregoriańskiego. Na dominikańskiej uczelni Angelicum studiował bł. Jan Paweł II. Czy pomoże wygrać młodszym kolegom?

Doroczny turniej piłkarski organizowany jest przez Centro Sportivo Italiano, a jego celem jest ożywienie tradycji sportowej we wspólnocie papieskich uczelni Rzymu. Otworzył go zapalony kibic piłki nożnej, watykański sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone. Drużyna „Angelicum” nie kryje, że liczy na wsparcie dawnego studenta tej uczelni – bł. Jana Pawła II. W jej skład wchodzi m.in. o. Mirosław Sander z polskiej prowincji zakonu.

Ks. Karol Wojtyła w 1946 roku kontynuował naukę na Papieskim Międzynarodowym Athenaeum Angelicum (obecnie Papieski Uniwersytet Świętego Tomasza z Akwinu – Angelicum) w Rzymie. Pod kierunkiem wybitnego teologa, dominikanina Reginalda Garrigou-Lagrange'a napisał po łacinie rozprawę doktorską pt. „Zagadnienie wiary u świętego Jana od Krzyża” (tytuł oryginału: Doctrina de fide apud S. Ioannem de Cruce).
« 1 »