nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

KAI/p

dodane 13.05.2011 10:21

Rowery na papieskim szlaku


Na Rajd Rowerowy Szlakiem Papieskim Lublina zaprasza 14 maja parafia św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie. Trzygodzinna trasa prowadzić będzie sprzed Pomnika Walki i Męczeństwa na Majdanku do kościoła p.w. Świętej Rodziny na Czubach.

Inicjator rajdu, proboszcz parafii ks. Marek Sapryga, chce w ten sposób przypomnieć lublinianom, że dzisiejszy błogosławiony chodził kiedyś tymi samymi ulicami, co oni i tutaj podejmował ważne życiowe wybory.

- Chcemy przypomnieć, że przyszły Papież przejeżdżał tymi ulicami, chodził po tej samej ziemi, zmagał się z życiem, był człowiekiem takim jak my – czyli, że świętość, którą Kościół w nim uznał, jest dla nas dostępna – mówi ks. Sapryga.

Ks. Marek dodaje, że wybrał formę rajdu by pokazać, że chrześcijaństwo nie jest wezwaniem do smutku i ponuractwa, ale do radości, a także wspólnoty.

Rajd będzie wyrazem wdzięczności za beatyfikację Jana Pawła II, a zarazem prośbą o jej duchowe owoce. W ramach dziękczynienia rowerzyści zapalać będą „lampiony pamięci i wdzięczności” w miejscach, gdzie Ojciec Święty bywał jako profesor lub zatrzymał się w czasie pielgrzymki w 1987 roku: na Majdanku, w archikatedrze, gdzie się modlił, pod ratuszem, jako że został honorowym obywatelem Lublina, przed frontonem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, czyli w miejscu pracy i spotkania ze społecznością akademicką, wreszcie przy kościele p.w. Świętej Rodziny, gdzie, zanim obecny kościół powstał, Papież odprawił Mszę św. Zapalaniu czerwonych lampionów, na znak wdzięczności i pamięci, towarzyszyć będzie krótka modlitwa.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione