nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022

PAP/p

dodane 09.05.2011 10:02

15 tys. ludzi w szczecińskim Marszu dla Życia


Ok. 15 tys. ludzi wzięło udział w niedzielnym, dziewiątym już, szczecińskim Marszu dla Życia. Szli ulicami miasta w obronie każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci pod hasłem „Dzieci nasze anioły”.

Uczestnicy marszu wyruszyli spod pomnika Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, przeszli przez centrum miasta do katedry, gdzie wzięli udział w uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez metropolitę szczecińsko-kamieńskiego abpa Andrzeja Dzięgę.

Wielotysięczny tłum niósł setki flag narodowych, papieskich oraz m.in. z napisami "Jesteśmy za życiem". Wielu rozpostarło parasole, jako symbol ochrony każdego dziecka oraz opieki błogosławionego Jana Pawła II nad rodzinami. W Marszu młodzież poniosła też kolorowe flagi, które symbolizowały radosne, bezpieczne dzieciństwo.

Młodzież szkolna archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej z okazji Marszu przepisała na stumetrowy pas materiału instrukcję o szacunku dla rodzącego się życia ludzkiego i godności jego przekazywania Kongregacji Nauki Wiary „Donum Vitae” i poniosła w marszu ten tekst. Wybór i przepisywanie dokumentu młodzi ludzie rozpoczęli już rok temu.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione