nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022

KAI/p

dodane 05.05.2011 10:28

Co trzeci maturzysta pielgrzymował na Jasną Górę


Około 150 tysięcy maturzystów przybyło w tym roku szkolnym w pielgrzymkach na Jasną Górę. Do matury przystąpiło prawie 400 tysięcy uczniów.

Statystyka jasnogórska nie obejmuje kilkuset grup szkolnych, które z różnych powodów nie włączają się w pielgrzymowanie diecezjalne.

Na przyjazd w zorganizowanych grupach diecezjalnych decydowali się zarówno ci, którzy już wcześniej byli na Jasnej Górze, jak i ci, którzy odwiedzili sanktuarium po raz pierwszy. „Jasna Góra jest szczególnym miejscem i każdy Polak i chrześcijanin powinien je nawiedzić” – podkreśliła Paulina, maturzystka z Lublina. Konrad, który pierwszy raz był w Częstochowie podkreślił, że „czuje się zaszczycony tym, że może tutaj być i modlić się”.

Paweł z I LO w Kutnie zapytany przed maturą o intencje swojego pielgrzymowania na Jasną Górę powiedział krótko: „Zawierzyłem Matce Bożej Częstochowskiej wszystkie moje marzenia”. Aleksandra podkreślała, że przyjechała nie tylko w intencji dobrego zdania matury: „z tymi intencjami głównie, bo matura jest bardzo ważna, ale przyjechałam tu również, żeby podziękować, przede wszystkim za moją wspaniałą rodzinę”.

Witając w jasnogórskim sanktuarium maturzystów paulini podkreślali, że matura to jeden z pierwszych życiowych egzaminów. „Egzamin dojrzałości, który składamy w szkole, to początek licznych egzaminów z dojrzałości, które są przed nami w całym naszym życiu. Prosimy tu, aby ten pierwszy wypadł nam pomyślnie, ale by także te inne, które przyjdzie nam składać niejednokrotnie, może i kilka razy dziennie, aby one również były określane i tym mianem, że zdaliśmy i ten egzamin” – mówił o. Robert Jasiulewicz.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione