nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

PAP/p

dodane 26.04.2011 10:32

Światowe Gry Dzieci w Ankarze


Petanque, czyli gra w bule i goalball dla osób niewidomych to dwie dyscypliny sportu, które reprezentują Polacy na międzynarodowych mistrzostwach World Children's Games w Ankarze. Do stolicy Turcji przyjechało ponad 3 tys. młodych zawodników z 90 krajów świata.

World Children's Games (ang. Światowe Gry Dzieci) to pierwsza w Turcji edycja międzynarodowych mistrzostw dla dzieci i młodzieży, które przy okazji sportowej rywalizacji mają lepiej poznać odległe kraje swoich rówieśników. W dniach od 25 kwietnia do 1 maja młodzi zawodnicy konkurują ze sobą w 13 dyscyplinach sportu, m.in. w lekkiej atletyce, badmintonie, koszykówce, szermierce, a także w związanej z kung-fu sztuce walki nazywanej wushu.

Polskę reprezentują dwie sportowe ekipy: drużyna petanque - francuskiej gry nazywanej też grą w bule oraz drużyna goalball (ang. goal - cel, ball - piłka) dla osób niewidomych lub słabowidzących. W najbliższych dniach polscy bularze zmierzą się z drużynami m.in. z Iranu, Holandii i Malezji, natomiast gracze w goalball z Azerbejdżanem, Bośnią i Hercegowiną oraz Turcją.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione