nasze media MGN 07/2024

sport.pl/a

dodane 20.04.2011 11:50

Kończy się faza losowania biletów


Do 22 kwietnia potrwa etap losowania biletów na mecze Euro 2012. Od poniedziałku UEFA rozpocznie informować o wynikach loterii.

Losowanie biletów zorganizowane jest przez UEFA. Rozpoczęło się ono 19 kwietnia i potrwa do piątku. Kibice, którym powiedzie się podczas loterii, otrzymają maila z informacją o szczęśliwym dla nich losowaniu. UEFA zarejestrowała ponad 12 milionów aplikacji - zainteresowanie biletami na turniej rozgrywany w Polsce i na Ukrainie jest więc rekordowe.

Od momentu otrzymania potwierdzenia o wylosowaniu biletów, kibic będzie miał miesiąc na to, żeby za wybrane wejściówki zapłacić. Osoby, które nie będą mogły skorzystać z wylosowanego biletu, otrzymają możliwość odsprzedaży pakietu po cenie nominalnej, na specjalnym portalu przygotowanym przez UEFA. Serwis ruszy w połowie lipca.

Trwające losowanie nie jest jedyną szansą na zdobycie biletów na mecze turnieju finałowego. 32% wejściówek UEFA przekaże poszczególnym związkom piłkarskim. Część, która trafi do PZPN-u będzie sprzedawana również przez internet.

Bilety można kupić także w późniejszym terminie, dzięki wspomnianemu wyżej serwisowi aukcyjnemu. Nadal można utworzyć konto na portalu biletowym. Kibice znajdą tam informacje na temat statusu swojej aplikacji, a także czy zaznaczone przez aplikującego bilety będą jeszcze dostępne.
« 1 »