nasze media MGN 07/2024

PAP/p

dodane 18.04.2011 09:39

Motocykliści na Jasnej Górze


Prawdopodobnie nawet ponad 30 tys. motocyklistów przyjechało w niedzielę do Częstochowy, by po raz ósmy wziąć udział w corocznej pielgrzymce swej społeczności na Jasną Górę. W poprzednich latach liczba ta sięgała ok. 20 tysięcy.

Coroczne coraz liczniejsze zloty na Jasnej Górze są dla motocyklistów modlitewnym rozpoczęciem sezonu oraz okazją do spotkania innych pasjonatów, należących do różnych klubów, m.in. do organizującego zlot Stowarzyszenia „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński”. Pielgrzymce towarzyszą akcje edukacyjne i charytatywne.

Na początku mszy odczytano list zmarłego w 2007 r. patrona pielgrzymki, wieloletniego kapelana "Rodzin Katyńskich" ks. Zdzisława Peszkowskiego. Motocykliści zgodnie z pielgrzymkową tradycją w podniosłych momentach mszy, m.in. na podniesienie, włączali klaksony.

Przyjęta dla zlotu formuła tzw. rajdu gwiaździstego zakłada jednoczesny przyjazd do Częstochowy motocyklistów z różnych miejsc kraju. Uczestnicy pochodzą z całej Polski, w tym roku przyjechały też reprezentacje m.in. z Węgier, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Słowacji.
« 1 »