nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

jd, tvn24.pl/a

dodane 13.04.2011 14:51

Kubica na beatyfikacji?


Robert Kubica planuje udział w beatyfikacji Jana Pawła II. Poinformował o tym portal tvn24.pl, powołując się na serwis OneSpotStrategy.com i niemiecka agencję prasową SID.

Nasz jedynak w Formule 1 przechodzi rehabilitację w szpitalu we włoskim Pietra Ligule po ciężkim wypadku w amatorskim rajdzie samochodowym. Kilka dni po tym wydarzeniu Kubica otrzymał od kard. Stanisława Dziwisz zaproszenie na uroczystość beatyfikacyjną. Były do niego dołączone relikwie Jana Pawła II: medalion z kroplą krwi oraz fragment szat Papieża.

Rehabilitacja ciężko poszkodowanego sportowca przebiega pomyślnie. Kubica wstaje z łóżka, wykonuje ćwiczenia, a przede wszystkim jest w stanie zacisnąć w pięść prawą dłoń, która najbardziej ucierpiała w wypadku.

Polski kierowca już wcześniej dawał wyraz swojej więzi z Janem Pawłem II. Jego imię miał wypisane na kasku, gdy powrócił do Formuły 1 po makabrycznym wypadku, jakiemu uległ podczas wyścigu o Grand Prix Kanady. Jego bolid, koziołkując, uderzył w bariery i kompletnie się roztrzaskał. Już wtedy powrót Roberta Kubicy do wyścigów stał pod znakiem zapytania. A jednak powrócił. Miejmy nadzieję, ze podobnie będzie i tym razem.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione