nasze media MGN 07/2024

KAI/p

dodane 12.04.2011 14:25

Festiwal pokolenia JP2


Blisko Rzymu, w Paliano odbędzie się Festiwal Pokolenia Jana Pawła II. Będzie on hołdem wdzięczności Bogu za dar pontyfikatu Papieża Polaka.

Od 30 kwietnia do 2 maja w Paliano, w parku La Selva odbędzie się Gp2ENERATION FESTIVAL, organizowany przez diecezję Palestrina z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. 1 maja będzie można tam m.in. śledzić na żywo, na telebimach beatyfikację papieża-Polaka, a po południu i wieczorem – wspólnie świętować ogłoszenie przez Kościół nowego Błogosławionego.

– Oferujemy całkowicie bezpłatny pobyt w miasteczku namiotowym (możliwość zakwaterowania już 29 kwietnia) z pełnym węzłem sanitarnym, miejsca na piknik oraz posiłki już od symbolicznego 1 euro. Ponadto bezpłatne miejsca parkingowe, jak i bezpłatną komunikację pomiędzy parkiem a najbliższą stacją kolejową i centrami uroczych miasteczek Paliano i Serrone – deklarują organizatorzy, ks. Marcin Schmidt i Vincenzo Romagnoli.

Gp2ENERATION FESTIVAL (Gp oznacza Giovanni Paolo II, czyli Jana Pawła II) to również koncerty, występy artystów, ścieżki śladami Jana Pawła II, wystawy, spektakl na jeziorze, namiot z adoracją Najświętszego Sakramentu, projekcje multimedialne z życia i nauczania Jana Pawła II itd.

W parku La Selva będzie też tworzony najdłuższy rysunek świata o Janie Pawle II. – Podzieliliśmy historię życia Karola Wojtyły na 1000 części, od narodzin po beatyfikację. Dzieci, młodzież, dorośli malują i będą malować podczas festiwalu właśnie te sceny, umieszczone na panelu o długości 1 km – zapowiadają organizatorzy.

« 1 »