nasze media MGN 07/2024

KAI/a

dodane 11.04.2011 09:11

Zakończyły się Targi Wydawców Katolickich


Impreza, którą uroczyście otworzył w piątek nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore zakończyła się w niedzielę wieczorem.

W targowy weekend ulicami Warszawy jeździł specjalny tramwaj Targów Wydawców Katolickich, który bezpłatnie dowoził chętnych do odwiedzenia Targów. Podczas trasy odbywały się konkursy, losowanie nagród, darmowych kart wstępu na Targi i inne ciekawe inicjatywy związane z książką.

Już od piątku kolejki po autografy ustawiały się do m.in. do: o. Leona Knabita, bp. Antoniego Długosza, Wandy Półtawskiej i Adama Bujaka. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Franco Bucarellim, autorem książki „Papież wysłuchanych modlitw”.

Znany włoski watykanista opowiadał m.in. o swojej korespondencji z Ali Agcą - niedoszłym zabójcą Jana Pawła II oraz spotkaniu, jakie odbył z nim w tureckim więzieniu. Turek zapewniał Bucarelliego, że nie może zdradzić mocodawców zamachu, bo jego rodzina zostałaby zgładzona...

Z okazji nadchodzącej beatyfikacji Jana Pawła II wydawcy przygotowali blisko 100 tytułów dokumentujących Jego pontyfikat i posługę.

« 1 »