nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

UFO/YETI/ZUS

dodane 01.04.2011 09:11

Film Wajdy o Małyszu!


Internetowe portale obiegła dziś sensacyjna informacja. Andrzej Wajda zamierza podobno nakręcić fabularną biografię Adama Małysza. W 3D!

Polski laureat Oscara pracę nad „Małysz. The Movie in 3D” ma rozpocząć zaraz po zakończeniu zdjęć do biograficznego filmu o Lechu Wałęsie.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wiara.pl, Wajda w filmie o Małyszu zamierza m. in. wykorzystać zapasy sztucznych wąsów, których charakteryzatorki nie zużyją przy biografii Wałęsy. To znacznie obniżyłoby koszty produkcji „Małysz. The Movie in 3D”.

Warto dodać, że film ma mieć musicalową konwencję. Nie zabraknie więc sekwencji ze śpiewającymi góralami, jodłującymi austriackimi skoczkami, czy stepującym Hannawaldem.

Zdjęcia mają być kręcone we włoskiej wytwórni Cinecitta, gdzie w skali 1:1 odtworzone zostaną m. in. Wisła, Zakopane, czy Garmisch-Partenkirchen. Ścieżką dźwiękową zajmie się rzecz jasna Piotr Rubik.

Polską mega-produkcję sfinansować chce Lorenzo de la Papaya - właściciel plantacji bananów w Wenezueli. Południowoamerykański milioner planuje zbić majątek na bułkach z bananami, które jego zdaniem już niebawem wypchną z rynku kebaby i hot-dogi.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione