nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

PAP/a

dodane 01.04.2011 09:05

W Warszawie już lato?


Na ponad 100 seansów filmowych, w tym pokazy premierowe i filmy mistrzów kina m.in. Carlosa Saury, Jerzego Skolimowskiego i Mike'a Leigh zapraszają organizatorzy 17. edycji festiwalu filmowego i artystycznego Lato Filmów w Warszawie. Festiwal potrwa od 1 do 7 kwietnia.

Festiwal Lato Filmów promuje najnowsze produkcje polskiej i światowej kinematografii, które wyróżniają się poprzez dobrze napisany i błyskotliwy scenariusz.

Festiwal zainauguruje "W lepszym świecie" Susanne Bier - duński film o ryzykownej i pełnej napięcia przyjaźni dwóch rodzin, który w tym roku zdobył Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Widzowie będą mogli obejrzeć także "Flamenco, Flamenco" Carlosa Saury, ubiegłorocznego laureata Złotej Palmy w Cannes "Wujek Boonmee, który potrafi przywołać swoje poprzednie wcielenia" Apichatponga Weerasethakula i "Wszystko w porządku" Lisy Cholodenko.

Tak jak w poprzednich latach odbędzie się konkurs na film z najlepszym scenariuszem. Weźmie w nim udział dziewięć filmów, które powalczą o nagrodę "Złote pióro". Wśród nich - poza otwierającym festiwal filmem Bier - na uwagę zasługują m.in. "Cisza" Barana bo Odara - poruszająca problem pedofilii, "Ponad nami tylko niebo" Jana Schomburga, który w lutym zdobył nagrodę Europa Cinemas Label na festiwalu filmowym w Berlinie i "Przytul mnie" Kaspara Munka, opowiadający o przemocy w szkole.

W tym roku po raz pierwszy festiwalowe filmy będzie można obejrzeć także poza Warszawą. W ramach nowego projektu pt. "Lato Filmów w Drodze" widzowie obejrzą filmy m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie i Katowicach.

Pokazy filmów w Warszawie odbywać się będą w dwóch kinach - Lunie i Wiśle. Program festiwalu jest dostępny na stronie internetowej www.latofilmow.pl

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych "Ruchome Obrazy" z Warszawy.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione