nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

KAI/p

dodane 31.03.2011 11:43

Benedykt XVI bohaterem komiksu


Benedykt XVI jest głównym bohaterem mangi – komiksu „Habemus Papam”, który powstał z okazji Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Podczas tego spotkania komiks będzie rozdawany przechodniom i pielgrzymom.

Książeczka za pomocą obrazków w stylu japońskiej odmiany komiksu przedstawia w skrócie historię Josepha Ratzingera – kapłana, teologa, kardynała i następcy św. Piotra.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Jonathan Lin, amerykański producent mangi z San Rafael w Kalifornii, który wcześniej stworzył dwa komiksy oparte na Biblii – jeden poświęcony historii św. Pawła Apostoła, drugi starotestamentowej bohaterce Judycie.

„Chodziło o zaprezentowanie papieża Benedykta XVI tym, którzy, poza tym, że jest kieruje on Kościołem katolickim, mogą niewiele o nim wiedzieć” – wyjaśnia Lin.

Jednym z wątków papieskiej mangi jest współpraca kard. Ratzingera z Janem Pawłem II. A kulminacyjnym momentem komiksowej historii jest wybór na Stolicę Piotrową. Komiks będzie rozdawany podczas ŚDM – w kościołach, szkołach, hotelach, schroniskach młodzieżowych, lotniskach, punktach informacji turystycznej czy stacjach metra. Wydawnictwo Manga Hero planuje wydrukować książeczkę w nakładzie 300 tys. egzemplarzy – w języku angielskim i hiszpańskim.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione