nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

PAP/p

dodane 29.03.2011 11:53

2 kwietnia Kraków czyta Jana Pawła II


2 kwietnia w Krakowie, w kapitularzu klasztoru o. Dominikanów, odbędzie się kilkugodzinne czytanie tekstów Jana Pawła II. Chcemy przygotować Polaków do beatyfikacji papieża, przypominając jego nauczanie - mówią organizatorzy akcji z Instytutu Tertio Millennio.

Fragmenty papieskich encyklik i adhortacji, listy apostolskie i homilie czytać będą m.in. kard. Franciszek Macharski, siostra Anna Bałchan, Anna Dymna, Krzysztof Globisz, Jarosław Gowin, Stanisław Soyka i Krzysztof Ziemiec. Wybrane teksty podzielono na sześć bloków tematycznych, np. rodzina, młodzież, kultura.
Po każdym z bloków tematycznych nastąpi dyskusja. Na zakończenie w bazylice oo. Dominikanów odbędzie się koncert Stanisława Soyki, który wykona „Tryptyk rzymski”.

W klasztornych krużgankach będzie można zobaczyć wystawę fotografii Stanisława Markowskiego „Ku wolności”, a na stoiskach kilku wydawców kupić książki Jana Pawła II i o Janie Pawle II. Organizatorzy zapraszają wszystkich, także rodziny - dzieci będą mogły spędzić czas pod opieką wolontariuszy w sali zabaw.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione