nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

Radio Watykańskie/a

dodane 24.03.2011 10:20

"Ekspresowe" rekolekcje o miłosierdziu


„Pociągiem do Rzymu: Bóg bogaty w miłosierdzie” – to hasło projektu trzydniowych rekolekcji dla uczestników pielgrzymki na beatyfikację Jana Pawła II. W czasie podróży przeprowadzony będzie specjalny kurs formacyjny. Pociąg PKP Intercity wynajęło Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dla chętnych na wyjazd do Rzymu są jeszcze wolne bilety.

Będą to przedstawiciele studentów ze Wschodu, szkół katolickich w Polsce, laureaci konkursów i projektów papieskich, w szczególności Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego „Papież Słowianin”, liderzy środowisk edukacyjnych i uniwersyteckich, członkowie duszpasterstw akademickich, organizacje stypendystów, a także ludzie mediów.

Podczas podróży organizatorzy, Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie – Sekcja Polska, Stowarzyszenie Miłośników Filozofii Keryx i krakowscy stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, proponują „warsztaty papieskie” w drodze. Warsztaty „Pokolenia Jana Pawła II” czyli osób kroczących jego śladami, by tak jak on żyć w „komunii z Bogiem”. Będzie to możliwość wysłuchania przesłania Jana Pawła II, medytacja oparta na jego wybranych tekstach oraz odkrywanie na nowo papieskiego nauczania. Uczestnicy warsztatów „Pociągiem do Rzymu” otrzymają specjalny certyfikat.

Pielgrzymka będzie również przypomnieniem pierwszego spotkania Wschodu i Zachodu, które miało miejsce na Jasnej Górze w Częstochowie w roku 1991 r. (VI Światowy Dzień Młodzieży).

Prosimy zainteresowanych wyjazdem na pielgrzymkę o zgłoszenia do 28 III 2011 r. pisząc na adres dostępny na stronie: www.keryx.eu.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione