nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

KAI/Radio Watykańskie/ kab

dodane 17.03.2011 09:26

To będzie niczym fiesta!


- Światowy Dzień Młodzieży w Madrycie będzie niczym hiszpańska fiesta - powiedział Yago de la Cierva. Dyrektor Wykonawczy Hiszpańskiego Komitetu Organizacyjnego gościł wczoraj w Watykanie, gdzie prezentował ostatnie ustalenia dotyczące sierpniowego spotkania młodzieży świata z Benedyktem XVI.

Yago de la Cierva przyznał, że organizatorzy spodziewają się ok. miliona uczestników ŚDM. Zapewnił przy tym, że spotkanie będzie tańsze niż to, które miało miejsce w 2008 w Sydney, a do tego bardziej ekologiczne. Do Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie pozostało zaledwie pięć miesięcy. Zatem przygotowania do tego wydarzenia weszły w decydującą fazę. Jedną z istotnych kwestii jest wybór nowej pieśni, która towarzyszyła będzie młodym podczas spotkania z Benedyktem XVI. Goszczący wczoraj w Watykanie Yago de la Cierva, Dyrektor Wykonawczy Hiszpańskiego Komitetu Organizacyjnego, przyznał, że wybrany już hymn „to koszmar”.

„Ten rodzaj muzyki jest bardzo piękny, ale może popełniliśmy błąd w wyborze gatunku” - stwierdził de la Cierva. „Hymn został napisany, by pomóc w przygotowaniu do Eucharystii. Może to nie jest to, czego ludzie chcą. Najwyraźniej to nie jest to, czego ludzie chcą” - powiedział. Jak przypomniał Yago de la Cierva, gdy tylko stwierdzono, że utwór nie jest popularny, szczególnie w Hiszpanii, organizatorzy Światowego Dnia Młodzieży zdecydowali o rozpisaniu międzynarodowego konkursu na inną piosenkę. Jak dotąd na stronie internetowej konkursu, madridmeencanta.org, pojawiło się ponad 80 utworów, a stronę odwiedzano już ponad 600 tys. razy.

Z posiadanych statystyk wynika, że jak dotąd zarejestrowało się ponad 290 tys. uczestników spotkania w Madrycie. De la Cierva podkreślił, że podczas poprzedniego Światowego Dnia Młodzieży zarejestrowało się zaledwie ok. 25 proc. uczestników, zatem można się spodziewać, że do Madrytu przyjedzie ok. miliona młodych ludzi. Z danych Hiszpańskiego Komitetu Organizacyjnego wynika, że z Polski pojedzie ok. 10 tys. osób, co plasuje nasz kraj na szóstym miejscu wśród zarejestrowanych grup.

Jak dotąd najliczniejszą grupą są Włosi (ponad 48 tys. zarejestrowanych uczestników). Na następnych miejscach plasują się Francuzi (47,5 tys.), Hiszpanie (46 tys.), Amerykanie (17 tys.) oraz Niemcy (14 tys.). Swój udział potwierdzają także biskupi. Zgłosiło się ich na razie 409. Najwięcej z Włoch (89), Francji (75) i USA (59). Z Polski na chwilę obecną zgłosiło się 10 biskupów.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione