nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

KAI/a

dodane 27.01.2011 12:58

Księża, gola!


Od 21 do 25 lutego w Kielcach będą się odbywały V Mistrzostwa Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej, z udziałem kilkunastu drużyn. Poza codziennym rozgrywkami goście będą odwiedzać m.in. pobliskie sanktuaria.

Do Kielc przyjadą drużyny piłkarskie księży z: Chorwacji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Słowacji, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Słowenii, Węgier, Polski.

„Organizujemy mistrzostwa właśnie w Kielcach, ponieważ biskup pomocniczy diecezji Marian Florczyk to Delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców. Bardzo duży wkład w organizację ma ks. Krzysztof Banasik, diecezjalny duszpasterz sportowców i jednocześnie kapelan Korony Kielce oraz Vive Targi Kielce” – wyjaśnia KAI ks. Marek Łosak, selekcjoner polskiej drużyny.

Dodaje, że bp Kazimierz Ryczan oraz władze lokalne w Kielcach od początku popierały ideę organizacji imprezy w stolicy regionu świętokrzyskiego. Ponadto w reprezentacji gra obecnie trzech księży z diecezji kieleckiej: ks. Edward Giemza (Kielce), ks. Grzegorz Olejarczyk (Miechów) oraz ks. Marek Łosak (Bodzentyn).

Patronat nad imprezą objął prezes PZPN Grzegorz Lato, który obiecał wziąć udział w otwarciu lub zakończeniu imprezy.

Reprezentacja Polski jest uważana za faworytów. „W czterech poprzednich mistrzostwach zdobywaliśmy medale. W Austrii i Chorwacji srebrny, w Bośni i Hercegowinie złoty, a w Portugalii obroniliśmy tytuł mistrzowski po zaciętym finale" – przypomina ks. Łosak.

Zapowiada, że w drużynie Węgrów zagra biskup Laszlo Kiss-Rigo, a ze Słowakami jako osoba towarzysząca przyjedzie biskup Koszyc – Milan Chautur. Natomiast w ekipie austriackiej będzie występował ks. Damian Prus z diecezji kieleckiej, który aktualnie pracuje w Wiedniu.

Mistrzostwa Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej są organizowane od 2005 r. Pierwsze odbyły się w Austrii.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione