nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

Radio Watykańskie/a

dodane 24.01.2011 09:09

Ewangelizacja na plaży


Na brazylijskie plaże wyruszyły setki młodych misjonarzy. Członkowie ruchu Odnowa w Duchu Świętym wykorzystują trwające właśnie letnie wakacje do ewangelizacji

„Akcja ewangelizacyjna, prowadzona pod hasłem «Jezus na wybrzeżu», jest czymś nowym. Jesteśmy tutaj obecni każdego roku, aby wypełnić pragnienie Boga, który na pierwszym miejscu chce przemiany naszego życia” – powiedział Cláudio Evaristo César, koordynator akcji ewangelizacyjnej młodzieży na plaży.

Podczas tegorocznego lata akcja ewangelizacyjna młodzieży objęła pięć kolejnych stanów federacji brazylijskiej. Aktualnie młodzi ewangelizują swoich kolegów na plażach stanów: Maranhão, Rio de Janeiro, São Paulo, Santa Catarina, Rio Grande do Sul – i oczywiście – Paraná. Na plażach tego ostatniego stanu, od portu Paranaguá do kurortu w Guaratuba, działa kilkuset młodych misjonarzy niosących radość i pokój Boży swoim rówieśnikom. W tym roku dołączyli misjonarze z Paragwaju, Kolumbii i Peru, aby zapoznać się z pracą swoich brazylijskich rówieśników i w przyszłości prowadzić podobną akcję w swoich krajach.
« 1 »