nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

KAI/a

dodane 20.12.2010 09:20

Szopka gotowa do zwiedzania


Liczne ptaki, osiołek, lamy, owce, kozy, gołębie, króliki, świnki morskie, daniele, alpaki, jeżozwierz, strusie, jelenie, kucyki oraz wielbłąd „Czesio” – to tylko niektóre zwierzęta, jakie można zobaczyć w wybudowanej na Śląsku Cieszyńskim gigantycznej żywej szopce. Konstrukcja powstała przy jedynym w Polsce sanktuarium św. Barbary w Strumieniu.

W budowaniu drewnianej konstrukcji pokrytej trzciną i słomą pomagali przede wszystkim emerytowani górnicy, członkowie parafialnego Bractwa św. Barbary – podkreśla ks. Paweł Hubczak, miejscowy wikariusz, pomysłodawca przedsięwzięcia.

W tym roku powstała także specjalna scena, na której będą odbywać się jasełka i różne występy. Do głównych obiektów dobudowano specjalne pomieszczenia dla strusi i dzików. Powstał także gigantyczny, pięciometrowy „anioł”, który oświetlony kilkoma tysiącami światełek zaprasza do odwiedzenia szopki.

Na "Strumieńskie Betlejem" składają się trzy główne obiekty o łącznej powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych. Jest tu m.in. woliera dla bażantów, kaczek, pawi, gęsi i kur; szopka dla Świętej Rodziny i zwierzaków; oraz specjalne pomieszczenie dla wielbłąda dwugarbnego.

"Strumieńskie Betlejem" można odwiedzać do 31 stycznia 2011 roku w godzinach od 8.00 do 21.00.
Ks. Hubczak jest prawdziwym ekspertem od budowania żywych szopek. Kilka lat temu zachęcał do zbudowania takiej konstrukcji parafian z Porąbki, gdyż – jak podkreśla – szopka, wywodzącą się od św. Franciszka, powinna być bardzo wesoła. Dotąd mieszkańcy podbeskidzkiej wsi kontynuują dzieło duchownego.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione