nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

KAI/p

dodane 14.12.2010 12:35

Maraton Biblijny w więzieniu


Osadzeni Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Bydgoszczy wzięli udział w „Maratonie Biblijnym”. Skazani odczytali Ewangelię świętego Łukasza. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Bractwo Więzienne.

Prezes jednostki terenowej stowarzyszenia w Bydgoszczy – Anna Stranz podkreśliła, że pomysł nie jest „aż tak nowy”. Wcześniejsze spotkanie odbyło się chociażby we Włocławku. Dodała jednak, że dużym impulsem była adhortacja apostolska Benedykta XVI „Verbum Domini” o Słowie Bożym.

Włodzimierz S. jest osadzonym i pochodzi z Wielkopolski. Podkreśla, że Pismo Święte daje mu siłę duchową i moralną. „Dzięki temu nie odczuwam, że jestem za kratami, w więzieniu. Zakład traktuję jak chwilowe rozstanie się z najbliższą rodziną. Od samego początku otrzymywałem wielkie wsparcie ze strony bractwa” – powiedział.

„Słowo Boże jest mocą. To jest taki „list” od Pana Boga wysłany do nas. Widać, jak to działa tu wśród skazanych. Pierwsza sprawa to wielki szacunek okazywany Pismu Świętemu. Często pojawiają się łzy, które wypływają z serca” – dodał Tadeusz Kuczun, zastępca prezesa zarządu jednostki terenowej Bractwa Więziennego.

Również dzięki działaniom bractwa we współpracy z Towarzystwem Biblijnym w Polsce do skazanych w całym kraju trafi blisko tysiąc egzemplarzy Pisma Świętego.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione