nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

PAP/a

dodane 03.12.2010 13:57

Muzyka rozwija - kup dziecku instrument


"Muzyka rozwija - kup dziecku instrument" - pod takim hasłem minister kultury Bogdan Zdrojewski zainaugurował w piątek w Warszawie kampanię społeczną mającą na celu uświadomienie dorosłym znaczenie edukacji muzycznej dzieci w ich rozwoju.

Kampania ma zachęcić dorosłych - pedagogów, rodziców, opiekunów - do namawiania swoich dzieci, aby nie tylko słuchały, śpiewały czy tańczyły, ale także by same grały na instrumentach, takich jak flet, dzwonki czy ukulele. Celem kampanii jest również uświadomienie Polakom, że muzyka rozwija wyobraźnię, inteligencję i wrażliwość najmłodszych.

"Ubiegłoroczny Kongresu Kultury Polskiej pokazał, że największe zaległości mamy w edukacji kulturalnej, artystycznej. Te zaległości (...) powodują poważne uszczerbki we wrażliwości młodego pokolenia, które jest notabene pokoleniem wyżu demograficznego. Nie mogliśmy patrzeć (...) na spustoszenie w edukacji muzycznej wywołane m.in. nieprzemyślaną decyzją wycofania muzyki ze szkół publicznych" - zwrócił uwagę Zdrojewski.

W ramach kampanii od piątku do 17 grudnia emitowane będą promujące akcję spoty telewizyjne i radiowe, namawiające dorosłych do tego, aby kupować najmłodszym instrumenty muzyczne. Ponadto w instytucjach kultury, szkołach, urzędach i sklepach pojawią się plakaty promujące kampanię.

Twórcy kampanii mają nadzieję, że przesłanie zawarte w spotach, szczególnie w okresie przedświątecznym, okaże się inspiracją dla kupujących gwiazdkowy prezent.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione