nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

PAP/a

dodane 24.11.2010 15:46

Powstanie multidyscyplinarne centrum kulturalne


W Sopocie w czerwcu 2011 r. ma zostać otwarte Multidyscyplinarne Centrum Kulturalno-Artystyczne. Jak twierdzą władze miasta, ma to być największa i najbardziej multidyscyplinarna prywatna instytucja tego typu w kraju. W piątek rozpoczęła się budowa centrum.

Natalia Turczyńska z firmy Art Invest z Pucka, która wygrała przetarg na dzierżawę na 20 lat budynku Łazienek Północnych w Sopocie, powiedziała w środę PAP, że w tworzenie Centrum zaangażowani są wybitni artyści z Polski i świata.

"Główną częścią działalności instytucji będzie organizowanie kursów i warsztatów artystycznych dla profesjonalnych artystów, które prowadzić będą wybitni twórcy o światowej sławie, "gwiazdy w swoich dziedzinach" - powiedziała. Ze względu na prowadzone negocjacje z twórcami nie ujawniła ich nazwisk. Zaznaczyła, że są prowadzone rozmowy m.in. z jazzmanami z Nowego Jorku. Centrum planuje zapraszać z całej Polski wybitnych przedstawicieli nowoczesnej sztuki, prezentować ich dokonania oraz organizować spotkania i warsztaty.

W centrum mają powstać m.in. pracownie ceramiczna i malarska, studio nagrań, sala prób dla zespołów, ciemnia fotograficzna, pracownia projektowa i studio małych form rzeźbiarskich. W planach jest tworzenie warsztatów weekendowych dla amatorów, artystycznych wakacji (połączenie wakacji nad morzem z konsultacjami artystycznymi), kursów stacjonarnych i kursów dla seniorów.

« 1 »