nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

KAI/p

dodane 18.11.2010 09:55

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego


W grudniu zostaną zakończone prace nad zadaszeniem kopuły Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, co umożliwi aranżację wnętrz nowoczesnego Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego, które zostanie otwarte w 2012 roku.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego ma być wotum wdzięczności Polaków za dwóch wybitnych synów narodu i ludzi Kościoła. Wystawa główna będzie się mieścić na wysokości ok. 26 metrów, w pierścieniu okalającym kopułę Świątyni Opatrzności Bożej, ponad jej nawą główną. Muzeum ma pełnić rolę dokumentacyjną, naukową i edukacyjną. Ekspozycja będzie fascynującą podróżą w czasie, szczególnie dla młodych Polaków, którzy nie pamiętają już osobiście Prymasa Tysiąclecia i coraz słabiej pamiętają Jana Pawła II.

Niepowtarzalny klimat wystawy tworzyć będzie jej scenografia, w której dużą rolę odgrywać będą zarówno kompozycje barw i dźwięków, a nawet zapachów, jak i rodzaj wykorzystanych tkanin. Z poziomu Muzeum będzie wyjście na galerię widokową dla zwiedzających na poziomie 33 metrów nad ziemią. Będzie z niej widoczna panorama Wilanowa i okolic.


« 1 »