nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

Radio Watykańskie/a

dodane 16.11.2010 10:01

Czy święci mogą imponować młodzieży?


Nad tym czy święci sprzed lat mogą dziś imponować młodym ludziom, zastanawiali się na przykładzie bł. Karoliny Kózkówny uczestnicy konferencji zorganizowanej w Warszawie przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Krajowy promotor Ruchu Czystych Serc zauważył, że w dzisiejszym świecie autorytetów szuka się wśród gwiazd, piosenkarzy i aktorów. A przecież te paradygmaty są wśród świętych. „Bł. Karolina staje przed nami dzisiaj jako wzór do naśladowania dla polskiej młodzieży i nie tylko polskiej, ponieważ dała dowód walki o czystość. Dzisiaj świat woli się brudzić: jakaś taka pożądliwość, rozluźnienie w dziedzinie seksualnej i erotycznej. Karolina staje przed nami jako ta, która walczyła o czystość, która zginęła śmiercią męczeńską z rąk zbrodniarza chcącego ją wykorzystać seksualnie” – powiedział ks. Robert Biel.

Konferencja była podsumowaniem wcześniejszego spotkania, podczas którego przybliżono postać bł. Karoliny, środowisko jej życia oraz zastanawiano się nad możliwością atrakcyjnego włączenia sylwetek świętych i błogosławionych w duszpasterstwo młodzieży.
« 1 »