nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

Radio Watykańskie/a

dodane 16.11.2010 10:01

Czy święci mogą imponować młodzieży?


Nad tym czy święci sprzed lat mogą dziś imponować młodym ludziom, zastanawiali się na przykładzie bł. Karoliny Kózkówny uczestnicy konferencji zorganizowanej w Warszawie przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Krajowy promotor Ruchu Czystych Serc zauważył, że w dzisiejszym świecie autorytetów szuka się wśród gwiazd, piosenkarzy i aktorów. A przecież te paradygmaty są wśród świętych. „Bł. Karolina staje przed nami dzisiaj jako wzór do naśladowania dla polskiej młodzieży i nie tylko polskiej, ponieważ dała dowód walki o czystość. Dzisiaj świat woli się brudzić: jakaś taka pożądliwość, rozluźnienie w dziedzinie seksualnej i erotycznej. Karolina staje przed nami jako ta, która walczyła o czystość, która zginęła śmiercią męczeńską z rąk zbrodniarza chcącego ją wykorzystać seksualnie” – powiedział ks. Robert Biel.

Konferencja była podsumowaniem wcześniejszego spotkania, podczas którego przybliżono postać bł. Karoliny, środowisko jej życia oraz zastanawiano się nad możliwością atrakcyjnego włączenia sylwetek świętych i błogosławionych w duszpasterstwo młodzieży.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione