nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

KAI/a

dodane 10.11.2010 10:16

Flaga w twoim oknie


Ogólnopolską akcję „Flaga w Twoim oknie” zainicjowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Chce w ten sposób pomóc Polakom w zamanifestowaniu swojego patriotyzmu w Święto Niepodległości.

W archidiecezji krakowskiej młodzież z różnych parafialnych grup rozprowadza flagi oraz informuje o akcji, a dochód przeznaczy na własną działalność.

Jak poinformowała Katarzyna Kucik, rzeczniczka prasowa krakowskiego KSM, młodzież działająca w grupach przy parafiach, takich jak: Oaza, Grupy Apostolskie, KSM, ministranci, schola czy też młodzież niezrzeszona, rozprowadza flagi Polski z załączoną informacją o akcji. Dochód z niej przeznaczy na swoją działalność: wyjazdy na rekolekcje, wspólne wyjścia, remont salki itp.

Każda flaga zapakowana jest w torebkę foliową, dołączona jest także ulotka informacyjna o celu akcji. Do flagi można dokupić także drewniany trzonek. „Flagi można było wziąć w komis. Co nie zostanie rozprowadzone, można zwrócić do biura KSM przy ulicy Wiślnej w Krakowie” – wyjaśnia Kucik.

Zdaniem rzeczniczki, udział w akcji jest aktem patriotyzmu katolików, bowiem akcja „Flaga w Twoim oknie” ma charakter ogólnopolski. „Być może dzięki tej akcji ktoś będzie miał szansę zaopatrzyć się w flagę. Grupy parafialne mogą również poprzez rozprowadzanie flag pogłębić ducha patriotycznego” – dodała.
« 1 »