nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

Radio Watykańskie/a

dodane 10.11.2010 10:09

Premiera hymnu ŚDM Madryt 2011


„Mocni w wierze” – to tytuł hymnu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się za rok w Madrycie. Został on zaprezentowany w dzień po papieskiej wizycie w Hiszpanii.

Tysiące młodych osób wypełniło wczoraj wieczorem madrycką katedrę na tradycyjnym czuwaniu w przeddzień święta Matki Bożej Almudena, patronki stolicy. Modlitewnemu spotkaniu przewodniczył kard. Antonio María Rouco Varela. W chwili, kiedy Hiszpania żyje jeszcze emocjami po papieskiej wizycie, uczestnicy czuwania byli świadkami premiery długo oczekiwanego hymnu Światowych Dni Młodzieży. Grała Młoda Orkiestra Autonomii Madryckiej, a śpiewał chór z Eskurialu. Młodzież przyjęła hymn gorącymi brawami.

Hymn ma siedem zwrotek, a refren nawiązuje do hasła Światowych Dni Młodzieży w Madrycie „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze”: Mocni w wierze, mocni w wierze / Idziemy z Chrystusem, naszym Przyjacielem, naszym Panem. / Jemu chwała na wieki! Jemu chwała na wieki! / Idziemy z Chrystusem mocni w wierze.

Autorem tekstu jest bp César Franco, główny koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, natomiast muzykę skomponował ks. Enrique Vázquez. „Zwrotki podkreślają najświętsze człowieczeństwo Chrystusa zgodnie z hiszpańską tradycją mistyczną” – powiedział bp Franco. Z kolei muzyka ma „pomóc w rozumieniu tekstu, śpiewaniu go i modleniu się nim” – wyjaśnia kompozytor. Hymn posiada trzy wersje: liturgiczną, organową i popularną z towarzyszeniem gitary.

Tekst, nuty i nagrania do ściągniecia na oficjalnej stronie Światowych Dni Młodzieży www.madryt2011.pl
« 1 »