nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

KAI/a

dodane 10.11.2010 10:04

Różaniec Assistance


Gnieźnieńskie karmelitanki znalazły nietypowy sposób na pozyskanie funduszy na remont swojego klasztoru. Uruchomiły stronę internetową Różaniec Assistance. W zamian za datki modlą się za darczyńców na różańcu z Ziemi Świętej.

„Pomysł zrodził się przypadkowo. Dwie z naszych sióstr uczestniczyły w tym roku w szkoleniu z zakresu fundraisingu, czyli pozyskiwania funduszy. Później podobne seminarium zorganizowałyśmy u siebie. Wśród prezentowanych na nim form zdobywania środków ta z użyciem Internetu wydała nam się najbardziej odpowiednia. Tak powstała inicjatywa z różańcem” – wyjaśnia s. Małgorzata, przełożona gnieźnieńskiego klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych.

Strona ruszyła pod koniec października. Prócz zakładki „Pomóż”, znaleźć na niej można także m.in. wykaz koniecznych prac i wyjaśnienie, co i dlaczego trzeba zrobić. Jak piszą siostry, wielka woda nie oszczędziła także ich klasztoru. Konieczna jest m.in. wymiana kolektorów deszczowych, drzwi wejściowych oraz zabezpieczenie budynku klasztornego przed wilgocią. Przydałoby się także nowe piece gazowe oraz wyposażenie do pracowni krawieckich.

Różaniec Assistance znaleźć można na stronie www.rozaniecassistance.pl oraz na Facebooku.

Gnieźnieński Karmel wywodzi się ze wspólnoty w Tryszczynie k. Bydgoszczy, która na prośbę kard. Józefa Glempa podjęła się budowy klasztoru na ofiarowanym na ten cel terenie w Gnieźnie. Pierwsze siostry zamieszkały w nim 30 czerwca 1995 r. Obecnie w klasztorze mieszka 21 sióstr: 15 mniszek, 2 postulantki i 4 kandydatki. Prowadzą życie kontemplacyjno-eklezjalne. Utrzymują się z jałmużny oraz własnej pracy. W klasztorze działa m.in. pracownia haftu.
« 1 »