nasze media Mały Gość 04/2024

sport.pl/a

dodane 09.11.2010 09:54

Polki znokautowane przez Chinki

Reprezentacja polskich siatkarek przegrała kolejny mecz na Mistrzostwach Świata i definitywnie straciła szansę na awans do półfinału. Tym razem za mocne dla podopiecznych Jerzego Matlaka okazały się Chinki, które pewnie pokonały naszą drużynę 3:0. Środowy mecz z Turcją będzie walką o to, by móc zagrać o miejsca 9-12. Jeśli przegramy, kończymy turniej i jedziemy do domu.

Polki od początku pierwszego seta grały bardzo słabo, co wykorzystały konsekwentnie grające Chinki. Nasze siatkarki popełniały proste błędy, a rywalki bardzo szybko uzyskały przewagę, którą utrzymywały przez większą część pierwszej partii. W pewnym momencie wyniosła ona aż dziesięć punktów, jednak wtedy nastąpił zryw Polek, które wygrały dziesięć wymian, przy tylko dwóch rywalek i zbliżyły się do nich na dwa punkty. Końcówka seta należała jednak do Chinek, które zachowały zimną krew i wygrały 25:21.

W drugiej partii nasze zawodniczki znacznie poprawiły swoją grę w obronie, a przede wszystkim zaczęły zdobywać punkty blokiem. W połowie seta udało nam się odskoczyć na 3-4 punkty i tę przewagę Polki utrzymywały do stanu 23:20. Wtedy jednak Małgorzata Glinka zaatakowała dwa razy w aut i to rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu, dzięki czemu prowadziły już 2:0.

Trzecia partia tylko na początku była wyrównana, później jednak nasze zawodniczki wyraźnie straciły wolę walki i dały odskoczyć konsekwentnie grającym Chinkom. Te skutecznie nas blokowały, a jeśli już mieliśmy piłkę w powietrzu, to atakowaliśmy w aut. Na nic zdawały się zmiany przeprowadzane przez trenera Jerzego Matlaka, gdyż rezerwowe także nie były w stanie poderwać naszej drużyny. Ostatecznie Polki przegrały 18:25 i straciły szansę na awans do półfinału.