nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

sport.pl/a

dodane 04.11.2010 13:45

Rajd historyczny Monte Carlo wystartuje z Warszawy


Podczas Rallye Monte-Carlo Historique rywalizują pojazdy zabytkowe. Impreza organizowana jest corocznie przez Automobile Club de Monaco; odbywa się na przełomie stycznia i lutego, kilka dni po tradycyjnym rajdzie Monte Carlo.

Na starcie w Warszawie spodziewanych jest 60 samochodów, które brały udział w Rajdzie Monte Carlo w latach 1955-80. Nie zabraknie wśród nich Fiatów 125p z polskimi załogami.

Start w Warszawie jest ukoronowaniem obchodów 60-lecia Polskiego Związku Motorowego przypadających właśnie w styczniu. Symbolicznym i nieprzypadkowym wydaje się fakt, że nasz jubileusz zbiega się z jubileuszem 120-lecia Automobilklubu Monte Carlo i 100-leciem Rajdu Monte Carlo - powiedział prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.

Czternasta edycja wyruszy w czwartek, 27 stycznia z Placu Teatralnego. Inne miasta startowe to Marakesz, Glasgow, Barcelona i Reims.

Z Warszawy zawodnicy pojadą przez Wrocław do Drezna, a dalej przez Bad Homburg, Sochaux, Champagnole, Annecy oraz St Andre Les Alpes. Po pokonaniu ponad 2200 kilometrów i dwóch dniach jazdy dotrą do Monte Carlo. Dalsza rywalizacja na trasach zlokalizowanych na północ od Monako potrwa do wczesnych godzin rannych w środę, 2 lutego.

Tego dnia, w południe nastąpi ogłoszenie wyników. Wieczorem, na zaproszenie księcia Monako, wszyscy uczestnicy spotkają się na uroczystej gali połączonej z rozdaniem nagród. Rajdowe kombinezony zgodnie z tradycją zostaną zastąpione przez stroje wieczorowe.
« 1 »