nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

PAP/a

dodane 26.10.2010 14:49

Zmarła słynna ośmiornica PaulSłynna ośmiornica Paul, która bezbłędnie przewidziała wyniki drużyny Niemiec, a następnie finału tegorocznego mundialu, zmarła w akwarium w Oberhausen w wieku 2 lat, prawdopodobnie z przyczyn naturalnych - poinformowali przedstawiciele akwarium.

Pracownicy akwarium napisali w komunikacie, że byli zrozpaczeni, gdy odkryli śmierć Paula po przyjściu do pracy we wtorek.

"Wygląda na to, że odszedł spokojnie w nocy z przyczyn naturalnych. Pocieszeniem dla nas wszystkich jest świadomość, że miał dobre życie" - powiedział dyrektor akwarium Stefan Porwoll.

Paul zakończył piłkarskie mistrzostwa świata w RPA ze stuprocentową skutecznością typowania zwycięzców meczów. Głowonóg wskazał triumfatora meczów drużyny Niemiec, a także meczu finałowego, wybierając jedzenie z jednego z dwóch pojemników oznaczonych flagą.

Paul będzie przechowywany w zamrożonym pojemniku, dopóki akwarium nie zdecyduje, w jaki sposób upamiętnić jego niezwykły żywot.

"Być może sprawimy Paulowi własne nieduże miejsce pochówku na naszym terenie i postawimy mu skromny pomnik" - powiedział Porwoll.

Niewykluczone, że Paul jeszcze raz zadziwi świat już po śmierci.

Gazeta "Komsomolskaja Prawda" spytała bowiem ośmiornicę w lipcu, kto będzie zwycięzcą następnych wyborów prezydenckich w Rosji: obecny prezydent Dmitrij Miedwiediew czy były prezydent, obecny premier Władimir Putin - i otrzymała odpowiedź. Reporter rosyjskiej gazety przyłożył dwie kartki z nazwiskami do ściany akwarium. Ośmiornica bez wahania podpłynęła do jednej z tych kartek i przyssała się do szklanej ściany. Wynik zamknięto w sejfie, zapowiadając, że pozostanie utajniony aż do rosyjskich wyborów prezydenckich w 2012 roku.
« 1 »