nasze media Mały Gość 06/2024

KAI/a

dodane 21.10.2010 09:49

Rusza Młodzieżowa Sztafeta Różańcowa


Czterdzieści dwa tygodnie – tyle trwać będzie Młodzieżowa Sztafeta Różańcowa, która 1 listopada rozpocznie się w archidiecezji gnieźnieńskiej. Młodzież będzie się modlić w intencji papieża Benedykta XVI, przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży i swoich rówieśników.

Pomysłodawcą sztafety jest ks. Radosław Kaźmierski z parafii bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. Jak tłumaczy, inicjatywa nie jest nowa. Przed laty podobne przedsięwzięcie zorganizował w parafii w Gniewkowie, w której był wówczas wikariuszem. Teraz postanowił do projektu wrócić.

„W czasie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę każda z grup otrzymała różaniec podarowany przez papieża Benedykta XVI. Zadanie, które postawił przed nami Ojciec Święty było jasne: mamy się modlić w intencji Światowych Dni Młodzieży. Postanowiliśmy odpowiedzieć na ten apel. Nasza sztafeta rozpocznie się 1 listopada i potrwa do 21 sierpnia, czyli do momentu zakończenia Światowych Dni Młodzieży” – tłumaczy ks. Kaźmierski.

Do sztafety może się przyłączyć każdy. Organizatorzy czekają na chętnych do końca października. Jeśli ktoś zdecyduje się później, również będzie mile widziany. Jak dotąd zgłosiło się 70 osób. Jak informuje ks. Kaźmierski po zakończeniu zgłoszeń każda ze zgłoszonych osób otrzyma informację o terminie, w którym będzie zobowiązana podjąć modlitwę różańcową.

„Będziemy się modlić w trzech konkretnych intencjach: w intencji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w sierpniu przyszłego roku w Madrycie, w intencji młodych ludzi z naszych środowisk i parafii, szczególnie tych zagubionych i poszukujących sensu życia oraz w intencji papieża Benedykta XVI. W ten sposób powstanie swoista Sztafeta Różańcowa, a zamiast sztafetowej pałeczki będzie nam towarzyszyć różaniec podarowany przez Ojca Świętego” – dodaje ks. Kaźmierski.
« 1 »